Wspólna wycieczka forumowiczów między Œwiętami a Nowym Rokie

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Wspólna wycieczka forumowiczów między Œwiętami a Nowym Rokie

Postautor: Borowice.pl » sob gru 16, 2006 10:49 am

Moi Kochani,

Nadchodzi czas, kiedy wreszcie (prawie) wszyscy z nas zamiast gapić się na monitor z Jeleniej Góry, Wrocławia, Łodzi, itp., będziemy w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej. Jest to rzadka okazja do zorganizowania dla wszystkich chętnych forumowiczów wspólnej wycieczki (bądŸ wspólnych wycieczek), szczególnie w okresie między Œwiętami Bożego Narodzenia 2006 a Nowym Rokiem 2007. Oczywiscie nasze plany uzależnione są i będą od warunków atmosferycznych, ale jestem przekonany, że nawet w najgorszą pogodę możemy wspólnie gdzies się przejsć, po czym usiąsć przy piwku, mineralce lub herbatce z prądem albo i bez (co kto lubi), porozmawiać face-to-face, a nie face-to-screen.

Proszę o zgłaszanie się do mnie wszystkich chętnych.

Proszę o zgłaszanie propozycji tras wycieczek (najlepiej trzy warianty: na bardzo dobrą pogodę, na umiarkowanie dobrą i na złą).

Do zobaczenia na szlaku!

Samozwańczy Organizator
Tomek alias Borowice.pl
komórka +48 602 418810

PS. Chętnie bym Was wszystkich widział u mnie w domu, w Borowicach. Sposród Was do tej pory miałem okazję tam goscić jedynie Andrzeja na maslance, po pamiętnej wycieczce Drogą Sudecką, ale tym razem myslę, że się napijemy czegos innego. Zapraszam serdecznie!
Załączniki
7101.jpg
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » sob gru 16, 2006 5:25 pm

zaproszenie brzmi jak zwykle bardzo ciekawie

ale ja na 100% odpadam - praca :cry:
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Re: Wspólna wycieczka forumowiczów między Œwiętami a Nowym R

Postautor: m_ajk » sob gru 16, 2006 5:47 pm

Borowice.pl pisze: PS. Chętnie bym Was wszystkich widział u mnie w domu, w Borowicach. Sposród Was do tej pory miałem okazję tam goscić jedynie Andrzeja na maslance, po pamiętnej wycieczce Drogą Sudecką, ale tym razem myslę, że się napijemy czegos innego. Zapraszam serdecznie!

Tu muszę dodać, że Tomek częstował mnie różnymi trunkami, ale jako kierowca sam pił maslankę, więc i ja ją wybrałem ;)

Dziękuję za zaproszenie, w Œwięta na pewno będę w Jeleniej Górze.
Prawdopodobnie zwyczajowo w 2 dzień Œwiąt pójdziemy na wycieczkę. W poprzednich latach wędrowalismy np. z Sosnówki Górnej (dojazd 19-ką) na "posiedzenie" do Borowic do UFO/Bogdanki, dalej do Przesieki i Podgórzyna. Natomiast jesli zwyczaj nie zanikł to będę w większej gromadzie, więc na miejsce spotkania proponuję np. własnie Bogdankę.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

propozycja I

Postautor: Cieslak » sob gru 16, 2006 9:49 pm

O! To jest koncepcja na miarę karkonoskiego forum! Będę wtedy w Przesiece i mam nadzieję na spotkanie:)

Propozycja trasy "gastronomicznej" w razie trudnych warunków -
Obiad w smażalni "U Rybaka" między Sosnówką a Miłkowem - kaplica sw. Anny - Bar Bogdanka w Borowicach (herbata oczywiscie) - bar Pod Wesołym Misiem (znowu herbata) - następnie herbata w domu u któregos z forumowiczów.

Propozycja trasy mniej gastronomicznej w razie pogody zmiennej -
Bar Bogdanka (w Borowicach nie pijemy herbaty, żeby móc gdzies dojsć) - Przesieka (wodospad) - Jagniątków - zamek Chojnik (tu można zacząć pić herbatę) - Zachełmie - Przesieka (wspólne picie herbaty)

Propozycja trasy najmniej gastronomicznej
Borowice - Droga Sudecka - Kozacka Dolina - Jagniątków - zamek Chojnik- Zachełmie - Przesieka (jakby nie było, na końcu znowu wypada wspólne picie herbaty w "Misiu")
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Spotkanie i wspólna wycieczka międzyŒwiętami a Nowym rokiem

Postautor: Sławek » pn gru 18, 2006 10:27 am

Będę w Borowicach od 27 grudnia. Bardzo chętnie spotkam się aby połazić po górach. W dobrą pogodę proponuje odrobinę większy wysiłek i wędrówkę w wyższe partie, może z Borowic przez polanę domek mysliwski do Samotni. W przypadku mniej sprzyjającej pogody można z Borowic wybrać się na Odrodzenie Drogą Sudecką.

PS. Ponieważ będę kwterował w Borowicach jestem zainteresowany ewentualnym spotkaniem na miejscu. Jestem tam kilka razy do roku od ponad dwudziestu lat i jakos nie było nam dane się chyba spotkać a znam tą miejscowosć i okolice bardzo dobrze. O ile się nie mylę to mamy przyjemnosć rozmawiać z Tomaszem (autorem strony borowice.pl) bardzo by mi było przyjemnie uscisnąć dłoń osobie, która stworzyła tak ciekawą stronę o jednej z najbarwniejszej miejscowosci i regionie w Polsce a może i na swiecie. Podobnież ciekawosć to pierwszy stopień do piekła jednak mimo wszystko jestem ciekawy w którym miejscu Borowić można cię spotkać. :hello2:
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » pn gru 18, 2006 6:02 pm

ale Wam dobrze....

a ja praca, inwentaryzacje, końce roku......

wypijcie też jedną herbatkę za mnie ;-)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn gru 18, 2006 10:00 pm

mój dom ma numer 38

wieczorkiem czasami w Dorotce przy Skalniku, czasami w Hotturze, czasami w Bogdance

numer komórkowy podałem, to w razie potrzeby proszę dzwonić

do czwartku 21.12.2006 chciałbym wstępnie ustalić listę chętnych na wycieczkę (-i)
Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Wspaniały pomysł

Postautor: wkarkonosze » pn gru 18, 2006 10:24 pm

HEJ HEJ! To doskonały pomysł. Dobrze by było ustalić wstępnie termin, bo pomiędzy swiętami a nowym rokiem niektórzy pracują np. ja he he i trudno mi się decydować jak niewiem czy będe mógł być obecnym. Pozdrawiam organizatora Samozwańca :)
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » pn gru 18, 2006 10:53 pm

Przy okazji chciałbym przypomnieć sp. Mieczysława Holza, który zawsze w drugi dzień Œwiąt (jednych i drugich) organizował spacer dla sympatyków wycieczek "W niedzielę nie ma nas w domu".

Pamiętam jedną z takich wycieczek, gdy sporą grupą pojechalismy do Jagniątkowa, póŸniej szlismy Drogą pod Reglami w kierunku Przesieki. Potem skręcalismy w lewo do pasnika (jest na mapach Planu) z "magazynem" siana, do którego pakowała się cała wycieczka (fotka poniżej). Na sianie wszyscy spiewali kolędy, panie częstowały ciastem a panowie czyms mocniejszym "dla zdrowotnosci". PóŸniej zależnie od pogody i chęci albo szlismy do wodospadu i dalej do Borowic, albo do Podgórzyna pod Skałkę. Podobny scenariusz w następnych latach odbywał się także innymi trasami, ale zawsze w okolicach Borowic i Przesieki. Na taki spacer-wycieczkę przychodziło sporo osób w różnym wieku, więc jej charakter dostosowany był do możliwosci uczestników.

Wiem, że pana Holza nikt nie zastąpi, poza tym wykruszyło się już grono dawnych wycieczkowiczów, a i o cyklu "W niedzielę nie ma nas w domu" mało kto pamięta. Ale jesli będą chętni z dawnych lat, to wybierzemy się w drugi dzień Œwiąt, a na pewno będzie mój Ojciec, który w wigilię będzie obchodził 80-te urodziny.
Załączniki
pasnik.jpg
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » pn gru 18, 2006 11:09 pm

Skoro już dopadła mnie ta nostalgia i dobrałem się do starego albumu, to zerknijcie na to - przy UFO 17-10-1993
Załączniki
UFO2.jpg
UFO1.jpg
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn gru 18, 2006 11:26 pm

nie zapomnijcie na wycieczkę zabrać ze sobą aparatów :-k
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » wt gru 19, 2006 1:21 am

Pomysł wycieczki, a zwłaszcza wycieczkowej herbatki :) , bardzo mi się podoba. Niestety często u mnie jest tak, że do ostatniej chwili nie wiem, czy się wybiorę. Prosiłbym wiec o podanie na forum informacji o miejscu i czasie startu.
Obrazek
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt gru 19, 2006 10:07 am

Dzięki Tomaszu za odpowiedŸ, czekamy w takim razie,myslę wszystcy z niecierpliwoscią, na termin i wstępny plan wycieczki, mam nadzieję, że mimo trudnosci bedzie można się spotkać i pochodzić po górach w kilka osób. Ja będę jeszcze ze znajomymi razem cztery osoby, które chcę zarazić swoją pasją do tego miejsca.

PS. Dzięki za numer twojego domu w Borowicach, doskonale znam i Bogdankę i Kawiarenkę Dorotkę, Hottur to od kilku lat moje miejsce pobytu gdy jestem w Borowicach, mój punkt wypadowy w teren, wczesniej zatrzymywałem się w Osrodku Karkonosze, jak jeszcze był własnoscią FWP VIS (Zakładów Œwierczewskiego), a możesz napisać w którym to miejscu Borowic zamieszkujesz? :happy7:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt gru 19, 2006 6:05 pm

m_ajk pisze:a i o cyklu "W niedzielę nie ma nas w domu" mało kto pamięta

Ja nie pamiętam, ale słyszałem :)
Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: wkarkonosze » wt gru 19, 2006 7:36 pm

Borowice.pl pisze:mój dom ma numer 38

wieczorkiem czasami w Dorotce przy Skalniku, czasami w Hotturze, czasami w Bogdance

numer komórkowy podałem, to w razie potrzeby proszę dzwonić

do czwartku 21.12.2006 chciałbym wstępnie ustalić listę chętnych na wycieczkę (-i)


Tomek podaj orientacyjny termin, jesli to możliwe :)

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości