Webkamera w Przesiece

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

igor
Spacerowicz
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 18, 2004 8:13 pm
Lokalizacja: Szczecin

Webkamera w Przesiece

Postautor: igor » sob gru 18, 2004 8:19 pm

Co w koncu z ta kamera w Przesiece?? Da się cos zrobić?? Jakie sa tego przedsiewziecia koszta (instalacja+utrzymanie)? Może mógłbym pomóc w znalezieniu współsponsora? :idea:
Igor ze Szczecina
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

jestem za

Postautor: olo » sob gru 18, 2004 8:58 pm

jestem za i chętnie dam pare złoty (przynajmniej do czasu kiedy nie zbankrutuje) Proponuje ustalić ranking na co będziemy patrzeć ,bo ja mieszkam daleko i chętnie wskocze na chwile popatrzeć na wioske.
Mam dwie pierwsze propozycje
mogę udostępnić na swojej działce 15 metrową jodłe z widokiem na kotline lub (mój faworyt jak wiecie) dom wójta- miejsce takie sobie ale jakie oswietlenie! :D
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz gru 19, 2004 5:29 pm

coz moge powiedziec jako wspoladministrator przesieckiej strony...

pomysl jest generalnie super i juz nie raz przewijal sie w naszych rozmyslaniach na temat tego co mozemy jeszcze zrobic by ulepszyc serwis, ale jest problem...

A mianowicie do utrzymywania kamerki internetowej potrzebny jest komputer w Przesiece, ktory mialby stale podlaczenie do internetu i ktory moglby pracowac non stop (przynajmniej w godzinach kiedy jest jasno)

Moze daloby sie taki komputer (a raczej osobe z takim komputerem) znalezc, ale ze stalym laczem mogloby juz byc gorzej. W rozmowie z wlascicielem klubu Akwarium (dawna stokrotka) dowiedzialem sie ze zalozenie np. neostrady jest praktycznie niewykonalne. A co moze byc alternatywa? Ja nie mam za bardzo pomyslu.... Nie wyobrazam sobie zeby ktos sie tak poswiecil zeby utrzymywac kamerke na modemie :wink:

Moze dobrym rozwiazaniem byloby chociaz codzienne aktalizowanie jednego zdjecia, ktore juz duzo by mowilo o tym co sie dzieje w Przesiece, np. czy jest snieg czy nie. Niestety my, czyli autorzy serwisu mieszkamy we Wroclawiu, a do tej pory nie mamy na miejscu "swojego czlowieka", ktory podjalby sie wspolpracy.

Jak wiecie (a moze nie wiecie) strona przesiecka dziala bez jakiejkolwiek pomocy ze strony gminy (taka ich decyzja), wiec i nasze mozliwosci finansowe sa ograniczone (trzeba utrzymac domene, serwer, itp).


Jednak jezeli macie jakiekolwiek propozycje w tym temacie to sluchamy uwaznie

pozdrawiam
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

pogadam z kolegami

Postautor: olo » ndz gru 19, 2004 9:28 pm

stale łącze to faktycznie problem bo Przesieka jest na granicy zasięgu neostrady lub czegos podobnego i mogą być kłopoty. Wiem jednak że jest pomysł ustawienia przekaznika do łącza radiowego i znam kogos kto knuje jak by je uruchomić. Będe po swiętach w Przesiece to się cos dowiem. Na pewno znajdzie się ktos kto da postawić na dachu kamere zeby robić choć zdjęcie raz dziennie i udostępni do tego komputer (wszak społeczeństwo ofiarne). A swoją drogą robicie najlepszą strone w Karkonoszach i to o wsi o której nikt nie słyszał a władza ma to w d....
Moze w takim razie zamiast jazdy na nartach urządzmy sobie jazde po wójcie.Facet się w końcu zreflektuje że jest skazany na nasze towarzystwo do konca swego życia i zrobi w końcu cos pożytecznego.
Ja tam jestem dumny że jak ktos mnie pyta co to Przesieka to go odsyłam na Waszą strone. Nie każdy tak ma
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

wow :)

Postautor: Cieslak » pn gru 20, 2004 3:34 pm

Po takim wpisie az sie chce dalej prowadzic stronke :)
Gawe, moze wiesz ile kosztuje instalacja takiego cacka?
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » pn gru 20, 2004 3:40 pm

komputera nie licz mam jakis stary w domu ale chyba się nada
jak bedziecie w Przesiece między swietami a nowym rokiem to dajcie znac
może wypijemy jakies piwko u misia
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: pogadam z kolegami

Postautor: Gawe » pn gru 20, 2004 8:17 pm

olo pisze:A swoją drogą robicie najlepszą strone w Karkonoszach


miód na moje serce
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: wow :)

Postautor: Gawe » pn gru 20, 2004 8:21 pm

Cieslak pisze:Po takim wpisie az sie chce dalej prowadzic stronke :)


zgadzam sie z 100%


Cieslak pisze:Gawe, moze wiesz ile kosztuje instalacja takiego cacka?


dokladnie to ciezko powiedziec ale zdecudowanie najwiekszym kosztem jest zalozenie netu i jego utrzymywanie.

nie wiem tez czy to musi byc jakas specjalna kamerka czy moze byc zwykly webcam.
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Igor masz najdalej to w twoim interesie

Postautor: olo » pn gru 20, 2004 10:17 pm

Igor zbieraj kase. Srednia kamera to 1000 Pln. w kilka osób utrzymamy łącze (jak będzie) Tata Rydzyk zbiera po groszu i ma imperium medialne to co na nas taka kamerka.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

I co dalej?

Postautor: Cieslak » pn gru 20, 2004 10:33 pm

Sponsorzy na kamere by sie znalezli, komp juz jest... (podziekowania w imieniu Przesieki dla Ola:), brakuje tylko stalego lacza. A moze faktycznie poki co wystarczy jedno zdjecie na dzien. Jeszcze jakies propozycje na co bedziemy patrzec? :) Na razie zgloszono dom wojta i widok z sosny na kotline... Moze widok z remizy na Lipy? :) Albo ze Zlotego Widoku na Misia? To drugie byloby przydatne, bo nigdy do konca nie wiadomo, czy jest jeszcze otwarte i mozna dokupic zapasy, czy juz nie... a droga stroma...
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: I co dalej?

Postautor: Gawe » pn gru 20, 2004 11:00 pm

Cieslak pisze:a droga stroma...


i czasami pod gore i pod wiatr :lol:
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

ranking

Postautor: olo » wt gru 21, 2004 10:32 am

pod gore jest tylko w jedną strone. Ja mam z górki do baru potem jest problem.A tak poważnie to uważam ze najlepszy widok na przesieke jest z Markusa(Łucznika) z ostatniego piętra bo to i gory widać i panorame Przesieki i wójta.moja druga propozycja to okolice Kalińca w kierunku złotego widoku.Trzeba by pogadać z Panią Anią. A do misia możemy zawszwe zadzwonic lub standardowo jak jest zamknięte pukac do bulu o kazdej porze nocy moze znajdzie się jakas "kromka chleba" na wynos
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt gru 21, 2004 11:26 am

Kaliniec to dobry pomysl. Szczegolnie ladnie prezentuje sie widoczek z Danuty (np.http://www.przesieka.pl/zdjecia/zima/31.jpg, albo http://www.przesieka.pl/kaliniec/kal6.jpg). Z Pania Ania pogadam przy pierwszej okazji. A jesli nie tam, to moze faktycznie Markus (http://www.przesieka.pl/markus/8.JPG... tez ladnie).
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » wt gru 21, 2004 3:07 pm

widoki musimy rozpatrywać z dachów przyjaznych obywateli Przesieki.
kierunek góry + panorama wioski.Wszystkie stare pocztówki robione są z Podgórzyna lub Zachełmia. Trzeba się trochę wzniesć nad poziom drzew i z odpowiedniej perspektywy wzrokiem kominiarza oblukac co i jak.
Może sam się ktos zgłosi że ma fajny widok z dachu (wójt odpada bo jupitery za bardzo biją i będzie poswiata).
Gdzie zostawic komputer?
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Przesieka, czy las? :)

Postautor: Cieslak » wt gru 21, 2004 11:09 pm

Przed wojna mieli latwiej, bo nie bylo tylu drzew zaslaniajacych widoki :) ... ale internetu tez nie mieli :P

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości