Rowerowe trasy

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » ndz kwie 29, 2007 6:02 pm

W piatek 27.IV. br. odbyła sie druga wycieczka w ramach Wychowania Fizycznego :)

Trasa: Czarny szlak rowerowy obok Starego Cmentarza --> Łomnica --> Karpnickie Stawy --> Krogulec --> Bukowiec --> Kostrzyca --> Œcięgny --> Karpacz Dolny. Rozpakowalismy sakwy i zrobilismy jeszcze kółeczko przez Kowary Górne. Nocleg mielismy w "Willi Emi", bylo nas 15 osob. W sobote zdobylismy Œwiątynie Wang (ponad 800 m :D ), pozniej bylo z górki: Przełęcz pod Czołem --> Sosnówka --> Staniszów --> Zabobrze.
Prawie 80 km.

Dzisiejsza trasa na "dobicie" ;) Zabobrze --> Jeżów Sudecki --> Płoszczynka --> Czernica --> Strzyżowiec --> Pilchowice Zapora (pierwsza guma) i dalej szlakiem ER-6 przez Pokrzywnik (uwaga na pinezki w lesie - druga guma), Barcinek, Wrzeszczyn, Siedlęcin --> Zabobrze
Prawie 40 km.

PóŸniej umieszcze fotki.
Ostatnio zmieniony pn kwie 30, 2007 7:03 pm przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pn kwie 30, 2007 7:01 pm

Czas na fotki:

Obrazek
jak sie bawimy ? eXtra :D

Obrazek
nasza "noclegownia" ;)

Obrazek
"jedziemy diabli wiedza skad"

Obrazek
Œwiątynia Wang zdobyta :D

Obrazek
Łesternowe miasteczko

Obrazek
kolega mial maly wypadek (nie na rowerze), ale i tak wyglada na szczesliwego ;)

Niedziela:
Obrazek
jezioro Pilchowickie

Obrazek
gdzies w trasie...

Obrazek
Płoszczynka

Obrazek
Zapora Pilchowice

Obrazek
Przystan Rowerzasta w Barcinku
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » czw maja 03, 2007 3:05 pm

Czwartek, 3 maja 2007r.

Zabobrze --> Cieplice --> Sobieszów, tutaj wjechalem na szlak zielony "Obwodnica Jeleniogórska" --> Pakoszów (przypadkiem zjezdzam z zielonego szlaku i jade dalej czarnym --> Zimna Przełęcz (faktycznie jakis zimny wiatr tam wiał :D ) wjeżdżam na szlak niebieski "Obwodnica Izersko-Kamienicka" --> Kopaniec --> Chromiec, wracam na szlak zielony --> Mała Kamienica --> Barcinek --> Wrzeszczyn (spotkalem fantastycznego zaskrońca), teraz szlakiem ER-6 "Obwodnica Dolina Bobru" --> Siedlęcin --> Perełka Zachodu -- Zabobrze

Razem troszke ponad 50 km.
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » czw maja 03, 2007 8:31 pm

Pozdrawiam - My bylismy dzis rowerami na Pilchowicach popływać wiosłówką, było bardzo miło
Załączniki
Pilchowice 065.jpg
Nowy obraz.jpg
Pilchowice 009.jpg
Pilchowice 019.jpg
Pilchowice 025.jpg
Pilchowice 049.jpg
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn maja 07, 2007 3:37 pm

Pomiędzy jednym maratonem a drugim rozjeżdżalismy się na kultowych trasach w rejonie Borowic:

Dookoła Borowic - Droga Chomontowa - 2 maja 2007 r. - ok. 11 km, 350 m:

Trasa: www.Borowice.pl/mtb/Dookola_Borowic_Dro ... -trasa.jpg
Profil: www.Borowice.pl/mtb/Dookola_Borowic_Dro ... profil.jpg

Dookoła Zbiornika Sosnówka - 4 maja 2007 r. - ok. 16 km, 350 m:

Trasa: www.Borowice.pl/mtb/Dookola_Zbiornika_S ... -trasa.jpg
Profil: www.Borowice.pl/mtb/Dookola_Zbiornika_S ... profil.jpg
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pn maja 14, 2007 7:59 pm

13 maja 2007: Zabobrze, szlakiem ER-6 "Dolina Bobru" do Wrzeszczyna, dalej szlakiem zielonym "Obwodnica Jeleniogórska" przez Barcinek --> Stara Kamienica. Dalej czarnym szlakiem w kierunku Kromnowa --> Kopaniec i powrot na zielony szlak "O JG". Wjazd na Kozia Szyje (748m :D ) --> Piechowice --> Sobieszow. Tutaj zjezdzam ze szlaku i wracam przez Celwiskoze na Zabobrze.

Dystans: 60km

Fotki: http://www.panoramio.com/user/462567

Zdjecia mozna zobaczyc na mapie w programie Google Earth: http://www.panoramio.com/kml/?user=462567

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn maja 21, 2007 8:02 am

Z inicjatywy bondido w ubiegłą sobotę przejechalismy we czterech trasę "przez dwie przełęcze karkonoskie":

Dwie przełęcze karkonoskie - Okraj + Karkonoska - 19 maja 2007 r. - 75,8 km, 2040 m:

Trasa: www.Borowice.pl/mtb/Dwie_przelecze_kark ... 7_mapa.jpg
Profil: www.Borowice.pl/mtb/Dwie_przelecze_kark ... profil.jpg
Galeria zdjęć: www.Borowice.pl/gal/2007/Dwie_przelecze_karkonoskie/

Dziękuję, koledzy!
bondido
Odznaka Popularna
Posty: 63
Rejestracja: pt lut 09, 2007 10:57 pm
Lokalizacja: Wrocław :(

Postautor: bondido » pn maja 21, 2007 11:47 am

Œwietny profil :-)
Bardzo się cieszę, że udało nam się przejechać tą trasę pomimo mojej uposledzonej orientacji w terene i początkowych problemów z morale grupy ;-). Widoki na trawersach między Pecem a Spindlerovym Młynem były piękne. Zjazdy, podjazdy, podprowadzanie - wszystko super :-) Musimy tam jeszcze wrócić w tym roku :-)
Dzięki Tomasz za mapę i korektę trasy :-)
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pn maja 21, 2007 7:42 pm

18.V.2007r WueF vol. 3

Trasa: Kolegium Karkonowskie --> Maciejowa --> Wojanow --> Trzcinsko --> Karpniki --> Gruszkow --> Kowary --> Karpacz. W sobote powrot: Karpacz --> Milkow --> Sosnowka --> Podgorzyn --> Cieplice --> Zabobrze

Łącznie prawie 80 km.

Fotki: http://www.panoramio.com/user/462567

Zdjecia mozna zobaczyc na mapie w programie Google Earth: http://www.panoramio.com/kml/?user=462567

Pozdrawiam serdecznie :D
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Szukam chetnych

Postautor: Logan » wt cze 26, 2007 7:51 pm

Witam serdecznie.

Szukamy chetnych na wyprawe. Trasa: Jelenia Góra (dolnosląskie) --> szlakiem Odry do Œwinoujscia, na miejscu zadecydujemy czy jedziemy do domu czy moze nadmorksim szlakiem R-10 w kierunku Mazur. Trasa bedzie tworzona dynamicznie, zaleznie od samopoczucie oraz warunkow pogodowych. Wycieczka ma charakter turystyczny wiec bedzie mozna porobic sporo piekny zdjec. Noclegi "na dziko", kuchnia w zakresie wlasnym. Planowany termin wyprawy nie jest jeszcze ustalony, najprawdopodobniej bedzie to srodek lipca.
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Szukam chetnych

Postautor: Logan » wt cze 26, 2007 7:52 pm

Witam serdecznie.

Szukamy chetnych na wyprawe. Trasa: Jelenia Góra (dolnosląskie) --> szlakiem Odry do Œwinoujscia, na miejscu zadecydujemy czy jedziemy do domu czy moze nadmorksim szlakiem R-10 w kierunku Mazur. Trasa bedzie tworzona dynamicznie, zaleznie od samopoczucie oraz warunkow pogodowych. Wycieczka ma charakter turystyczny wiec bedzie mozna porobic sporo piekny zdjec. Noclegi "na dziko", kuchnia w zakresie wlasnym. Planowany termin wyprawy nie jest jeszcze ustalony, najprawdopodobniej bedzie to srodek lipca.
bondido
Odznaka Popularna
Posty: 63
Rejestracja: pt lut 09, 2007 10:57 pm
Lokalizacja: Wrocław :(

Postautor: bondido » pn lip 02, 2007 5:22 pm

W ramach weekendu poslubnego wybralismy się z Agatką do Czech.
W sobotę wystartowalismy w maratonie z cyklu Krkonossky Pohar MTB w Vysoke nad Jizerou na dystansie 43 km zajmując w swoich kategoriach zaszczytne miejsca :-)
W niedzielę wdrapalismy się asfaltem z Ilemnice do Vrbatovy Boudy. Było fajnie :-)
Załączniki
DSCF2318.JPG
DSCF2352.JPG
DSCF2379.jpg
DSCF2389.JPG
DSCF2401.JPG
DSCF2403.JPG
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn lip 02, 2007 6:15 pm

Super! Widzę, że Agatka już wporzo :) Pozdrawiamy i życzymy zdrówka! Też chciałem jechać w tej edycji Krkonoskeho Poharu, ale w dniu 01.07.2007 wystartowalismy z Marysią w Bike Orient, zobaczcie www.bikeorient.prv.pl

Jestesmy zaskoczeni naszymi wynikami, bo wydawało nam się, że jechalismy srednio oraz popełnilismy kilka drobnych błędów nawigacyjnych, co się przekłada na kilkanascie minut straty. Ale jak to bywa w MTBO do końca nie wiesz który jestes, mijalismy uczestników jadących z przeciwka i w poprzek. Zaowocowała dobra strategia, czyli jechalismy razem i podzielilismy się obowiązkami, czyli ja nawigowałem i ciągnąłem do przodu, a Marysia starała się dotrzymać mi tempa. Od 60 km zaczęła narzekać na uda, czyli rzeczywiscie dawała z siebie sporo. Cały dystans to ok. 80 km - trochę piachów, mało błotka, częsć po drogach lesnych i szutrowych, ale i tak sporo asfaltów. Płasko jak cholera, tylko raz zdjąłem z blatu...

Bylismy zaskoczeni tym, że Marysia była druga wsród kobiet tracąc do zwyciężczyni lokalnej tylko ok. 20 min. Mój wynik był na pierwszej kartce wsród mężczyzn, czego u Grabka, Golonki, Langa itp. nigdy nie było i nie będzie. Wiem, wiem - myslicie, że była tylko jedna kartka, ale kartek męskich było 3. Zająłem 18 miejsce. Myslę, że najlepsi z Was mieliby szanse na pierwsze miejsce. Szkoda, że Was tam zabrakło...

Bardzo udana impreza. Dobra organizacja. Wspaniała atmosfera. Starsi panowie jako sędziowie na niektórych punktach kontrolnych. Dwa bufety na trasie. Na mecie rarytasy kulinarne - kompot (w tym lepszym tego słowa znaczeniu) porzeczkowy, jagodzianki (nie żałowali fioletowego materiału!), pączki gigant (takich wielkich jeszcze w życiu nie widziałem!). Ogólnie ponad 70 uczestników. Sporo nagród w różnych klasyfikacjach i teletombola, chyba prawie wszyscy cos dostali...

Zarejestrowałem nas tej imprezie podając nasz adres w Borowicach, bo zależało mi na propagowaniu imprezy MTB Borowice.pl - rozdałem chyba z 15 wizytówek. Dzięki temu dostalismy nagrodę dla uczestników z najdalej oddalonej miejscowosci, co przy dekoracji skrzętnie wykorzystałem na reklamę naszych wyscigów wg zasady: "Jest tak samo daleko z Borowic do Wolborza, jak z Wolborza w Karkonosze!" Zobaczymy, czy ktos przyjedzie...

Dziękujemy Radkowi za znakomite przygotowanie roweru Marysi do wyscigu.

Pozdrawiam,

Tomek

PS. Zapraszam na MTB Maraton Borowice.pl Przesieka.pl 21.07.2007 oraz MTBO Borowice.pl 15.08.2007.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt lip 03, 2007 8:04 pm

Są już wyniki i galerie na: http://www.bikeorient.prv.pl/bikeorient2007.html

oraz zdjęcia Doroty nowym aparatem :) na: http://www.borowice.pl/gal/2007/Bike_Orient/
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » wt lip 10, 2007 9:09 pm

Termin wyprawy przesunięty na koniec lipca/początek sierpnia.

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości