Parada Rowerów 2007

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Parada Rowerów 2007

Postautor: Logan » pt wrz 14, 2007 12:19 pm

http://gazeta.lca.pl/wiadomosci/more/11371

"Parada Rowerów to impreza organizowana przez Muzyczne Radio, od roku 1999. Ideę od samego początku wspiera Czesław Lang organizator Tour de Pologne, który do dzis pomaga nam w jej przygotowaniu.

Parada jest zresztą nierozłącznie związana z Tour de Pologne, jej przejazd odbywa się w ostatnim dniu wyscigu, który w tym roku wypada 15.09.2007.
Parada Rowerów ma na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na swieżym powietrzu. W ubiegłym roku udało nam się zgromadzić na stracie Parady ok. 4000 uczestników, liczymy na to, że w roku bieżącym Parada przyciągnie nie mniej rowerzystów z całej Polski.
W tym roku Parada wyrusza o godz.08.40 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze i kieruje się w stronę Karpacza. Meta Parady na Orlinku w Karpaczu.
Długosć trasy wynosi 19 km, przewidywana prędkosć przejazdu 16 km/h. Zapisy do Parady przyjmowane będą od godz. 06.30 na Placu Ratuszowym.

Do zobaczenia na starcie."

Ja jadę a Wy ? :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt wrz 14, 2007 4:34 pm

Mnie niestety nie będzie w okolicy, ale trzymam kciuki za wszystkich paradowiczów!
A ta wczesna godzina startu też ma jakis głębszy sens? :)
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » sob wrz 15, 2007 7:10 pm

Tak, parada musi przejechać przed kolarzami :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » ndz wrz 16, 2007 9:55 am

A no chyba że tak :)
I jak było? Parada się udała? Może jakies fotki?
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pn wrz 24, 2007 9:38 am

Parada była swietna, byłem tam pierwszy raz i chyba ostatni ponieważ od przyszlego rok TdP ma ominąć Jelenia Górę. Ze względu na brzydką pogodę było tylko 1 500 osób, w zeszłym roku natomiast 4 000.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn wrz 24, 2007 11:35 am

Wow, nie wiedziałem, że ta parada jest aż tak popularna. 1500 osób to dużo, a 4000 ... fiu fiu, jakby powiedział wróbelek Ćwirek.
A wiadomo już gdzie w przyszłym roku TdP ma mieć górskie premie?
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pn wrz 24, 2007 12:11 pm

Cieslak pisze:Wow, nie wiedziałem, że ta parada jest aż tak popularna. 1500 osób to dużo, a 4000 ... fiu fiu, jakby powiedział wróbelek Ćwirek.
A wiadomo już gdzie w przyszłym roku TdP ma mieć górskie premie?


"Zakończony w weekend Tour de Pologne był ostatnim wyscigiem rozegranym w Kotlinie Jeleniogórskiej. Przyszłoroczna edycja imprezy najpewniej odbędzie się w Małopolsce.

Szczegółowych uzgodnień jeszcze nie ma, ale jest niemal pewne, że Czesław Lang, po osmiu latach obecnosci wyscigu w Jeleniogórskiem, zamierza zmienić trasę touru.
Organizatora przestała obowiązywać umowa zawarta jeszcze z poprzednią ekipą samorządową na pięcioletnią organizację przebiegu wyscigu w Kotlinie Jeleniogórskiej i jej stolicy."

ródło jelonka.com

Fotki z parady http://www.muzyczneradio.idl.pl/galeria/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » pn wrz 24, 2007 1:45 pm

Logan pisze:Parada była swietna, byłem tam pierwszy raz i chyba ostatni ponieważ od przyszlego rok TdP ma ominąć Jelenia Górę.
Organizatorzy na starcie zapewniali, że z Parady rezygnować nie chcą i mimo wszystko zorganizują cos za rok, choć może w innej formie, a nawet pod inna nazwą. Jak będzie - poczekamy...
Logan pisze:Ze względu na brzydką pogodę było tylko 1 500 osób, w zeszłym roku natomiast 4 000.
To była moja 3-a Parada i muszę powiedzieć, że jechało się bardzo przyjemnie. Nawet zostalismy z kumplem uwiecznieni na starcie http://www.muzyczneradio.idl.pl/galeria ... =17&pos=42 . :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn wrz 24, 2007 3:34 pm

Logan pisze: Ze względu na brzydką pogodę było tylko 1 500 osób, w zeszłym roku natomiast 4 000.


Ale od Miłkowa swieciło już słońce... przynajmniej z galerii tak wynika :)

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości