XX edycja Gitarą i Piórem w 2008 w Borowicach

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn lip 28, 2008 2:18 pm

Jeszcze we czwartek lało, ale cały piątek była już ładna pogoda i bardzo gorący wieczór! O godzinie 19:00 było 24,4 st. C, o 20:00 - 21,2 st. C, o 21:00 - 19,4 st. C, o 22:00 - 18,9 st. C, o 23:00 - 16,5 st. C, a o północy - 14,7 st. C. Tak wysokie temperatury wieczorami są bardzo rzadko spotykane w Borowicach!!!

Też uważam, że było ok. 2000 osób, bo ok. 20:30 polana była pełna ludzi - aż pod płoty i punkty gastronomiczne...

Atmosfera fantastyczna. Najbardziej podobała mi się Maja Sikorowska, ale inne gwiazdy też mocno błyszczały.

Niestety, było niewiele namiotów rozbitych na sąsiedniej łące, ale jak co roku siedzieli, grali na gitarach i spiewali do rana przy ognisku. Ostatni goscie pola namiotowego zwinęli się w poniedziałek rano.

Artysci przywieŸli za mało płyt, bo wszystko się sprzedało na pniu.

Gestorzy borowiccy podkreslili, że było bardzo spokojnie. Ruch w sklepie był dużo większy niż zwykle.

Bardzo wiele osób wyraziło nadzieję, żeby w 2009 roku, dwudzieste pierwsze borowickie spotkania z poezją spiewaną, trwały przynajmniej dwa dni...
Aru
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 09, 2006 6:22 am

Postautor: Aru » pn lip 28, 2008 5:05 pm

przepraszam was i żałuje że nie dotarłem z Krakowem w tym roku ale tak się złozyło. Nie mogę sobie tego wybaczyć bo to pierwsze od 10 lat spotkanie kiedy mnie nie było ale koszty mi nie pozwoliły żeby przyjechać na jeden dzien :/ mam nadzieje że za rok się spotkamy :) i będzie wielkie ognicho !!! pozdrawiam
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » pn lip 28, 2008 8:42 pm

Kilka fotek z piątkowego koncertu w Borowicach.
(Kliknij na fotki, żeby powiększyć.)

Koncert otworzyła pani wójt gminy Podgórzyn Anna Latto, po czym grupa organizatorów wraz z Wolną Grupą Bukowina odspiewała "Sielankę o domu", którą przez 19 lat rozpoczynały się na tej samej łące koncerty "Gitarą i piórem".

Obrazek


Koncert "Gitarą i..." (nie wiem czemu nazywany festiwalem, bo jako żywo nagród dla wykonawców tam nie było) rozpoczął Rafał Nosal z zespołem Bohema. Młodzi ludzie już pokazali się wczesniej w Borowicach, a i tym razem zaprezentowali piękną, dojrzałą muzykę.

Obrazek


A tutaj taki swojski obrazek z borowickiej łąki:


Obrazek


Drugim wykonawcą byli Andrzej i Maja Sikorowscy. Mielismy okazję wysłuchać utworów z repertuaru grupy "Pod Budą", a także piosenek greckich i polskich w wykonaniu Mai Sikorowskiej.

Obrazek
Obrazek


Rzut oka w stronę akustyków i techniki:

Obrazek


Następnego wykonawcy przedstawiać chyba nie trzeba.
Wolna Grupa Bukowina zaprezentowała wszystko, co najlepsze w swoim repertuarze.

Obrazek
Obrazek


Borowice podczas koncertów warto odwiedzać. Gdzież indziej można zobaczyć takie obrazki?:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oficjalną częsć koncertu zakończył Stanisław Soyka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oczywiscie, była też wolna scena, na której mogli zaprezentować się amatorzy.

Ogólnie rzecz biorąc ten koncert był w Borowicach potrzebny, o czym swiadczyła liczba słuchaczy, którzy przybyli tutaj posłuchać łagodnej muzyki w górsko-lesnej scenerii.
Organizatorzy stanęli na wysokosci zadania, była mała gastronomia, niezbędne służby, które zresztą nie miały okazji do interwencji.
Brakowało może pokoncertowego spotkania przy ognisku, ale ten brak uzupełnialismy sobie we własnym zakresie.


Mam jeszcze parę fotek "swojskich", taką niejako forumową scenkę rodzajową w trzech odsłonach, ale pokażę je dopiero po akceptacji zainteresowanych :lol:


Pozdrawiam tych co byli i tych, co nie byli (szczególnie brakowało na polu namiotowym radosnej grupy z Krakowa).
Czekamy na "Gitarą i Piórem" w Karpaczu 22 i 23 sierpnia.
Ostatnio zmieniony czw wrz 22, 2011 3:20 pm przez Docent, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt lip 29, 2008 10:19 pm

A jeszcze więcej więcej fotek jest tutaj:
http://www.gitaraipiorem.pl/zdjecia2008/index.html
Autorami tych zdjęć są Róża Wisniewska-Zając oraz Marcin Biczan
fotoreporterzy wydawnictwa WAPnet.PL - Media Internetowe
Awatar użytkownika
Anna Maria
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Anna Maria » wt sie 19, 2008 9:27 am

Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » pn sie 25, 2008 9:15 am

Relacja z Karpacza
dzień pierwszy
dzień drugi
j.wnek
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 14, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: j.wnek » śr wrz 10, 2008 11:08 am

Co się stało, że nikt nie komentuje koncertów w Karpaczu. Czyżby Was zatkało? Frekfencja była słaba ale organizacyjnie perfekcyjnie. Artystycznie też było super.
Może warto dogadać się i zrobić wspólną imprezę za rok, zwłaszcza że zapowiadali zmianę formy festiwalu? :love5:
Awatar użytkownika
Anna Maria
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Anna Maria » śr wrz 10, 2008 8:59 pm

Ci co w Karpaczu nie byli nie komentują....
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » czw wrz 11, 2008 8:21 am

dokładnie, zgadzam się, a że praktycznie nikt się nie pojawił więc nie ma komentarzy. Jesli chodzi o wspólną imprezę w przyszłym roku to z mojego punktu widzenia chyba nie jest to możliwe gdyż pojawią się podobne kwestie jak w tym roku np. gdzie miałaby się odbyć ta impreza. Ja należę do tych, którzy uważają, że powinna być organizowana w Borowicach tradycyjnie, nie wiem jak uważa reszta zainteresowanych.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt paź 31, 2008 10:50 pm

Zdjęcia z tegorocznej edycji: http://www.borowice.pl/gal/2008/Gi/

Wróć do „Gitarą i Piórem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości