Dinopark w Szklarskiej Porębie

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Dinopark w Szklarskiej Porębie

Postautor: Cieslak » pn lip 19, 2010 1:51 pm

W sobotę w Szklarskiej otwarto 10 hektarowy park z modelami dinozaurów.
http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artyk ... m,zid.html
Czy są tu jacys kilkuletni forumowicze, którzy mogliby kompetentnie się wypowiedzieć na temat tej atrakcji? :)
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » pn lip 19, 2010 2:06 pm

Na Jelonce też piszą.
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,28761

W/g mnie ceny zabójcze. Czteroosobowa rodzina - 2x18zł+2x14zł=64zł za samo wejscie. Reszta atrakcji płatna dodatkowo.
Raczej szybko tam nie zawitam.
Obok scieżki z figurami dinozaurów, przygotowano też tor quadowy dla starszych dzieci i młodzieży, w wieku od 8 do 14 lat. Gospodarze parku zapewniają odpowiednie zabezpieczenia w postaci kasków oraz ochraniaczy.
Na pewno szybko tam nie zawitam. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt lip 20, 2010 4:52 pm

W Ziębicach w parku widziałem kilka takich plastikowych dinozaurów (za darmo), w muzeum mineralogicznym nad parkingiem w Kletnie też stoi parę - gdyby je zsumować, to wyjdzie taki mały dinopark bez opłat za wejscie :) Ale łatwo mi mówić, bo mam więcej niż 10 lat.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw lip 22, 2010 10:47 am

Co prawda, nie do końca dotyczy to dinozaurów, ale miniaturek na pewno -
http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ ... ,id,t.html
Na końcu artykuły można przeczytać, że Park Miniatur w Kowarach to najchętniej odwiedzana atrakcja turystyczna na Dolnym Œląsku (gratulacje dla parku!). Jest to więc wizytówka Dolnego Œląska, ale przeraża mnie wjazd na teren parku- przez rozsypujące się zaplecze fabryki dywanów. Pewnie dałoby cos się z tym zrobić, bo wrażenie jest przygnębiające... Może dojazd od strony północnej? A może po prostu remont elewacji tych budynków? Spodziewam się, że problem jest własnosciowy - kto inny jest włascicielem otoczenia, kto inny samego parku, ale zależeć powinno na tym chyba wszystkim.
Kto by pomyslał parę lat temu, że park zdeklasuje takie atrakcje jak Panorama Racławicka :)
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pt lip 23, 2010 9:44 am

Jakims rozwiązaniem przynajmniej tymczasowym mogłoby być zawieszenie na fasadach budynków draperii, takich jak podczas remontu kamienic odzwierciedlających rzeczywisty widok budynku za jego swietnosci lub nawiązujący do pokazywanych w parku miniatur. :hello2:
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » pt lip 23, 2010 10:03 am

Cieslak pisze:Kto by pomyslał parę lat temu, że park zdeklasuje takie atrakcje jak Panorama Racławicka :)
Tak mi przyszło do głowy, że to tylko kwestia czasu, kiedy w Parku namalują miniaturową Panoramę. :iconbiggrin:
Obrazek
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt lip 23, 2010 10:05 am

KornelO pisze:
Cieslak pisze:Kto by pomyslał parę lat temu, że park zdeklasuje takie atrakcje jak Panorama Racławicka :)
Tak mi przyszło do głowy, że to tylko kwestia czasu, kiedy w Parku namalują miniaturową Panoramę. :iconbiggrin:


No tak, czyli mamy odpowiedŸ - rozwisić miniaturę panoramy na tych zaniedbanych budynkach. Pozostaje tylko wysłanie maila z pomysłem do Parku Miniatur :)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » sob lip 24, 2010 9:52 am

W Parku Miniatur w Kowarach dużo poważniejszy problem niż wygląd, to hałas. Na przylegających terenach znajdują się zakłady produkujące konstrukcje metalowe i czasami tak głosno pracują, że powodują poważne zakłócenia przekazu przewodników. Współczuję Oli, Agnieszce, Gracjanowi i innym... nie przekrzyczą szlifierki...
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn lip 26, 2010 6:59 am

Borowice.pl pisze:W Parku Miniatur w Kowarach dużo poważniejszy problem niż wygląd, to hałas. Na przylegających terenach znajdują się zakłady produkujące konstrukcje metalowe i czasami tak głosno pracują, że powodują poważne zakłócenia przekazu przewodników. Współczuję Oli, Agnieszce, Gracjanowi i innym... nie przekrzyczą szlifierki...

W takim razie miałem szczęscie, bo nigdy nie miałem okazji wysłuchać tej szlifierki. W tej sytuacji może sensownym posunięciem byłaby zmiana lokalizacji parku. Remontują kąpielisko w Kowarach - może tam się znajdzie trochę miejsca na największą atrakcję miejscowosci?
Awatar użytkownika
Margossa
Odznaka Popularna
Posty: 64
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Margossa » sob sie 07, 2010 12:53 am

A może postawić ekrany dŸwiękochłonne i na nich namalować panoramę. To rozwiązanie 2 w 1 - ograniczą hałas i jednoczesnie przesłonią przynajmniej częsciowo zaniedbane fasady budynków :)
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » pn sie 16, 2010 10:44 pm

KornelO pisze:Na pewno szybko tam nie zawitam. ;)
Ale życie bywa złosliwe i dostałem darmowe wejsciówki. ;)
Cieslak pisze:Czy są tu jacys kilkuletni forumowicze, którzy mogliby kompetentnie się wypowiedzieć na temat tej atrakcji? :)
Moje dzieciaki były zadowolone. Po spacerze wsród dinozaurów, najciekawsza okazała się piaskownica. ;) Z kina 5D nie skorzystalismy, ale dobiegające z niego krzyki swiadczyły, ze może być fajne. ;)
http://www.sudety.tu.info.pl/forum/view ... =3732#3732
Obrazek
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » ndz sie 29, 2010 11:03 pm

W kinie są do wyboru dwa filmy - jeden dla dzieci, drugi dla nieco starszych dzieci, bo przeznaczony dla widzów powyżej 14 lat.
A tak ptrzy okazji, czym różni się kino 4D od kina 5D?
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » ndz sie 29, 2010 11:18 pm

Hanus pisze:A tak ptrzy okazji, czym różni się kino 4D od kina 5D?
W 4D rusza się podłoga i/lub krzesła, a w 5D można odczuć dodatkowo zapach, wiatr, deszcz, a nawet snieg (!).
Podobno, bo nie sprawdzałem. ;)
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » sob paź 09, 2010 3:51 pm

Trzynastolatek był zachwycony :)

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości