Zimowe wejscie na Œnieżkę

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
pitgora
Spacerowicz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 05, 2008 6:22 pm
Lokalizacja: Olszyna
Kontaktowanie:

Zimowe wejscie na Œnieżkę

Postautor: pitgora » pn sty 07, 2008 8:22 pm

Czy ktos z użytkowników wybrał się tam zimą , interesuje mnie to bo zastanawiam się nad tym ale nie wiem jakie warónki wówczas panują itd. :-) :help:
Piter
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pn sty 07, 2008 9:29 pm

Tak, ja byłem w minioną sobotę na Œnieżce, warunki były fantastyczne (lubie hard core :D) Jutro zamieszcze relacje, fotki tutaj: http://picasaweb.google.com/Loganik85

Pozdrawaim serdecznie
Awatar użytkownika
pitgora
Spacerowicz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 05, 2008 6:22 pm
Lokalizacja: Olszyna
Kontaktowanie:

Postautor: pitgora » pn sty 07, 2008 9:40 pm

Dzięki z chęcia je oglądne
Ps. jestes studentem elektroniki??
Piter
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pn sty 07, 2008 9:46 pm

Tak, KK Elektronika i Telekomuna III semestr.
Awatar użytkownika
pitgora
Spacerowicz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 05, 2008 6:22 pm
Lokalizacja: Olszyna
Kontaktowanie:

Postautor: pitgora » pn sty 07, 2008 9:50 pm

hehe kużmin męczy z fizyki?? życze powodzenia na układach elektronicznych u stanclika
jesli chcesz to moge podesłac jakies materiały ;-)
Piter
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt sty 08, 2008 11:06 am

Z forumowiczów ostatnio Sylwester zdobył Œnieżkę -
http://forum.przesieka.pl/viewtopic.php?p=4125#4125
Awatar użytkownika
pitgora
Spacerowicz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 05, 2008 6:22 pm
Lokalizacja: Olszyna
Kontaktowanie:

Postautor: pitgora » wt sty 08, 2008 9:27 pm

Lodan napisz jakim szlakiem wchodziłes i jak on wyglądał obawiam sie że będzie zasypany , z góry dzięki za odp.
PS. Ładne fotki z wyprawy ;-) Pozdrawiam
Piter
lantan34
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 7:30 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lantan34 » sob sty 08, 2011 3:01 pm

Rozpoczynam przygodę z zimowymi trekingami i mam może i głupie pytanie.Na Œnieżkę zimą można wchodzić Sląską Drogą,która gdzies tam przy końcu ma inny przebieg?Czy lepiej isć od strony Strzechy Akademickiej?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » sob sty 08, 2011 4:43 pm

Zimą najlepiej isć na Œnieżkę od Strzechy Akademickiej przez Spaloną Strażnicę, Œląski Dom, zygzakiem z łańcuchami. Zamknięte są: czerwony szlak od Schroniska nad Łomniczką do Œląskiego Domu, Droga Jubileuszowa (na północnym zboczu Œnieżki), odcinek żółtego szlaku ze Strzechy Akademickiej do Œląskiej Drogi w Białym Jarze (otyczkowana droga zimowa znajduje się powyżej Białego Jaru).
Awatar użytkownika
Lech
Odznaka Mała Złota
Posty: 210
Rejestracja: śr sty 17, 2007 9:28 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Lech » sob sty 08, 2011 4:56 pm

Borowice.pl pisze:Zimą najlepiej isć na Œnieżkę od Strzechy Akademickiej przez Spaloną Strażnicę, Œląski Dom, zygzakiem z łańcuchami. Zamknięte są: czerwony szlak od Schroniska nad Łomniczką do Œląskiego Domu, Droga Jubileuszowa (na północnym zboczu Œnieżki), odcinek żółtego szlaku ze Strzechy Akademickiej do Œląskiej Drogi w Białym Jarze (otyczkowana droga zimowa znajduje się powyżej Białego Jaru).
Ja osobiscie bym polecał pójsć od Strzechy Akademickiej wytyczkowaną trasą obejsciową powyżej Białego Jaru do dobrze przetartego szlaku prowadzącego od stacji wyciągu na Małą Kopę do Domu Œląskiego. Droga przez Spaloną Strażnicę jest często pozawiewana sniegiem i idzie się bardzo ciężko. Na Równi pod Œnieżką są wprawdzie slady czeskich biegówek, ale nie wypada ich zadeptywać buciorami. I ci narciarze biegowi to powinni dać w dziób tym wszystkim, którzy im rozdeptują położony slad. Bo u nas to dominuje jakas kretyńska moda na wypoczynek ograniczający się do wyjazdów na górę i zjazdów wzdłuż boiska zjazdowego przy wyciągu, a biegówki to już mało kogo interesują. Mało kto się na tym zna i wie, że rozdeptywanie sladu biegowego jest zwyczajnym draństwem. Narciarstwo biegowe w Polsce uprawiają niestety tylko nieliczni.
Pozdrawiam

Lech Rugała

Obrazek
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » sob sty 08, 2011 7:29 pm

W zimowym wejsciu na najwyższą górę Sudetów istotny jest także moment gdy "juz był w ogródku, już witał sie z gąską" tzn. odcinek od Domu Œląskiego na szczyt. Często (czyt. najczęsciej) bywa oblodzony, dlatego dobrze jest mieć przy sobie chociaż turystyczne raczki i kije do asekuracji. To, że wiele osób stara się tam uprawiać "sporty ekstremalne" typu zjazd w kozaczkach lub na kurtce niech nie zachęca Cię do nasladowania :iconbiggrin:
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pn sty 10, 2011 2:24 am

Skoro, szanowny lantanie34 swoją przygodę z zimowym trekkingiem zaczynasz, to nie obrazisz się, jesli doradzę Ci oprócz odpowiedniego ubioru zaopatrzenie się w kije i raki (raczki) oraz odpowiedni krem, gogle i czołówkę.
Jesli nie chcesz startować z Karpacza (możliwe warianty: górna stacja wyciągu, Kopa, Dom Œląski /w Białym Jarze zagrożenie lawinowe/ lub Wang-Polana-Strzecha-Równia-Dom Œląski), to można ruszyć z Borowic lub Przesieki (warianty: Borowice-żółtym na Polanę i dalej do Domu Œląskiego przez Strzechę lub ambitnie przez Pielgrzymy i Słonecznik i w lewo na Równię, albo Œląską Drogą do zielonego, na Przeł. Karkonoską i granią na wschód). Od Œląskiego Domu na Œnieżkę zimą wyłącznie po czerwonych zakosach wzdłuż łańcuchów -na 100% oblodzenie i wiatr.
Niestety na restaurację na szczycie nie zawsze mogłem liczyć - im gorsze warunki tym większe prawdopodobieństwo, że będzie zamknięta, a już na pewno nie planuj tam noclegu. Zdarzyło mi sie kiedys też tak, że wiatr był na tyle silny, że nie dało się zejsć :) w kierunku z którego wszedłem. Brzmi zabawnie, ale tak było :). Schodziłem (zresztą z dwoma Czechami) najpierw do Jelenki, a potem przez Sowią Przełęcz do Karpacza :)
Mimo wszystko - zostaw gdzies wiadomosć, którędy i kiedy się wybierasz, o której i dokąd planujesz zejsć.
lantan34
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 7:30 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lantan34 » pt sty 14, 2011 3:01 pm

Nie spodziewałam się tu tak tłumnego odzewu :shock: Dzięki w każdym bądŸ razie za odpowiedŸ. Tak własnie myslałam,że lepiej isć od strony Strzechy.Upewniałam się tylko. Wiem jakie szlaki są okresowo zamykane. Zielona to ja nie jestem jesli chodzi o turystykę górską(także i w kwestii ubioru,sprzętu oraz informowaniu gdzie zmierzam),bo dużo chodzę,ale dziękuję za troskę :happy8: Karkonosze znam tylko w zasadzie z okresu póŸna wiosna-wczesna zima,a że będąc tam w listopadzie przysypało sporo sniegu i pogoda żyleta to mi się spodobało i trzeba spróbować swoich sił :iconbiggrin: Póki co pogoda lipna,wiec sie nie wybieram.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » śr mar 02, 2011 4:47 pm

byłem na snieżce w ostatnim tygodniu stycznia pogoda cienka, snieg po łydki, szlak zupełnie nie przetarty ale dało się wejsć i zejsć ale było trudno :)
ankaiso
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 9:04 pm
Lokalizacja: Lipa

Postautor: ankaiso » pt wrz 09, 2011 8:32 am

Witam. Którym szlakiem moge wejsc na sniezke w okresie pazdziernika/listopada ? czy wejscie czarnym szlakiem jest dozwolone ? pozdrawiam

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości