Jakie rodzaju trasy najbardziej lubicie?

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt mar 25, 2011 7:47 pm

Takiej oferty w naszej okolicy najstarsi karkonoscy górale nie pamiętają! :)
Borowice od dawna są wyspecjalizowane w przyjmowaniu sportowców, więc dla odmiany na pewno przyda się takie wspomaganie dla mniej zaprawionych w zdobywaniu szczytów.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt mar 25, 2011 9:56 pm

Tym trenerom, co to czasami z nimi rozmawiam przy barach borowickich, na wysokim stołku, to lepiej nie wspominać o silniku...
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pt kwie 01, 2011 10:59 pm

No własnie własnie... bardziej myslimy chyba, że nasz "wpis" bardziej swiadczy o nas, niż informuje Tomasza o tym, co może mu się przydać do zaplanowania "produktu turystycznego"...
Osobiscie mam tak pomiędzy Anką:
"albo wiem, że nie dam rady podjechać i akceptuję fakt, że będę pchać, albo tak planuję wycieczki, by móc pojeŸdzić. "
a Kornelem:
"...ludzie, którzy lubią się zmęczyć."
:D - ale to akurat Tomaszowi chyba nic nie daje... :D:D

A w samej rzeczy, Tomaszu, z bólem serca ;) przyznaję, że chyba na pomysł wpadłes genialny :D.
Jesli jeszcze ten (aż się boję użyć tego słowa...) "rower" ;) ... zrobi ze srednio-zaniedbanym czterdziestolatkiem z niziny przysłowiowo sandomiersko-gorzowskiej cud, że w ekologiczny, cichy i nieinwazyjny dla piechurów sposób wytarga za szelki jego i jego małżonkę oraz dwójkę dzieci z zaawansowanym "Syndromem Sims" na Przełęcz..
to:
- własnie wynalazłes bezinwestycyjny wyciąg letni do 1200m npm
- zyskałes dozgonną wdzięcznosć ajentów, gestorów i włascicieli "różnorodnych obiektów" (i np. wprowadziłes język polski do menu w Splinderovej albo Vatrze :D)
- pogrzebałes plany budowy "tunelu subkarkonoskiego" czy tam "autostrady transsudeckiej"
- odpowiedziałes na nasze prze-ważkie pytanie gminne - "Jak można dać naszym turystom specyficzną eko-atrakcję, która jednoczesnie nie zmieni nas w hałasliwy kurort, a przy tym da się ją zorganizować bez giga nakładów???"
- stałes się prekursorem nowego szlagieru (czy tam "mody"), która z Karkonoszy biegiem rozpełznie sie po polskich górkach i pagórach... (i tu na Twoim miejscu bym się przeraził, bo ostatecznie projekt może okazać się cywilizacyjnie zgubny... ;) )
;)
Tomaszu... ja tam z tego elektrycznego siodełka w życiu nie skorzystam, ale myslę, że wielu swoich znajomych namówiłbym "na luzie"...
Proponuję też wziąć pod uwagę organizację strzeżonego parkingu w Borowicach (przy wypożyczalni), pola campowo-namiotowego oraz zrobienia całosci na zasadzie "projektu unijnego" i współpromowanego z branżą rowerową, żebys ograniczył ryzyko inwestycyjne...
I powodzenia życzę... Jak wygram w totolotka-masz wspólnika. :headbang:
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » sob kwie 02, 2011 7:48 am

Szkoda, że mogłem przyznać tylko jeden punkt Pomógł... Bardzo dziękuję za obszerną wypowiedŸ.

Jest prawdopodobne, że dzisiaj do Przesieki na powitanie wiosny przyjedziemy własnie na tych rowerach. I się nie zarzekaj, że nie wsiądziesz na siodełko, bo wypróbować naprawdę warto ("daj się przejechać").

A z tym projektem unijnym, to uważaj, bo jeszcze się do tego podpalę i będzie jak z Likierem Karkonoskim... :jerk:
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » sob kwie 02, 2011 10:25 am

Tylko "wytrzymajcie" trochę dłużej... bo poniosło mnie w inne górki i powrót mi się szykuje dopiero wieczorem...:D
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » śr kwie 06, 2011 7:35 am

FourtyFour pisze:Osobiscie mam tak pomiędzy Anką:
"albo wiem, że nie dam rady podjechać i akceptuję fakt, że będę pchać, albo tak planuję wycieczki, by móc pojeŸdzić. "
a Kornelem:
"...ludzie, którzy lubią się zmęczyć."

ale ja lubię się zmęczyć - na biegówkach :)
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr kwie 06, 2011 10:10 am

tak, tak, wiem... :)
ja też (biegówki), ale tu miałem na mysli rower (też się lubię zmęczyć, ale nie "skrajnie")..

P.S. Jednak, dotarłem do Przesieki "zbyt póŸnym wieczorem" ;) i nie dostrzegłem już ani rowerów, ani ich testowania... Ale ideę wspieram!
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt maja 20, 2011 4:37 pm

Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pt maja 20, 2011 5:35 pm

Fajnie, fajnie, ale moim zdaniem brakuje bagażnika/koszyka.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt cze 07, 2011 2:37 pm

Dzisiaj przejechałem na górskim rowerze elektrycznym ponad 10 km po trasie: Borowice 640 m npm. - Podgórzyn Skałka 430 m npm. - Przesieka Cichy Dworek 510 m npm. - Podgórzyn Skałka 430 m npm. - Borowice 640 m npm.

Na zjazdach silniczek nie był potrzebny, ale podam dane z odcinka: Podgórzyn Skałka - Borowice, gdzie jest cały czas umiarkowanie pod górę, co widać na załączonym profilu tego podjazdu.
Odległosć 3,9 km - 210 metrów do góry - czas wjazdu 15 minut - srednia prędkosć 15 km/h.

Prawie cały odcinek jechałem na drugim biegu, pod koniec fragmencik na pierwszym.

W 2007 r. byłem w znacznie lepszej formie rowerowej, ok. 10 kg lżejszy i wtedy ten odcinek na rowerku bez silniczka elektrycznego pokonałem w 23 minuty ze srednią prędkoscią ok. 10 km/h.
Załączniki
PodgorzynSkalka-Borowice.jpg
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pt cze 10, 2011 10:56 am

NieŸle! A powiedz... czy podczas zjazdu akumulator się ładuje? A standardowe ładowanie przez prostownik ile trwa czasu i na jak długą trasę "lekko pod górę" wystarcza?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt cze 10, 2011 6:37 pm

Wszyscy się pytają o system KERS :jerk: , którego w tym rowerze nie ma. Może w kolejnym modelu.

Ładowanie trwa ok. 3 godzin i pobiera 0,15 kWh, czyli kosztuje ok. 10 groszy.

Dzisiaj przejechałem ponownie trasę Podgórzyn Skałka - Borowice i tym razem przejechałem tę samą trasę w 13 minut 40 sekund, czyli ze srednią prędkoscią 17 km/h.

Na płaskim 40-50 km, ale cały czas pod górę to może wystarczyć np. tylko na 10-20 km. Dużo zależy od masy rowerzysty i nachylenia góry.
Już zabierałem w plecak drugi naładowany akumulator na zmianę i zasilacz.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt cze 10, 2011 9:01 pm

Przed chwilą doładowałem akumulator po tym wjeŸdzie ze Skałki do Borowic: doładowanie trwało 1h 20 minut, zużyto 115Wh, za co zapłacę 7 groszy.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pn cze 13, 2011 3:36 pm

E, to ekstra!!! A może by w ten sposób rozwiązać kłopoty z miejską komunikacją albo dowozem dzieciaków do szkoły??? :) Zamiast gimbusa, wypożyczać młodzieży rowerki - taniej, zdrowiej i wychowawczo :). Albo otwórz filię wypożyczalni Pod Skałką z punktami "zdawczymi" w Borowicach i Przesiece. MZK zbankrutuje, a gmina odetchnie :)!
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » pn cze 13, 2011 7:43 pm

FourtyFour pisze:[...] zdrowiej [...]!
to jak da się rowerki, a zapomni o akumulatorach :)

Wróć do „MTB Borowice.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości