Zimowa majówka

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

klin86
Spacerowicz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 24, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Zimowa majówka

Postautor: klin86 » czw maja 05, 2011 5:46 pm

Witam Szanownych Forumowiczów (po dłuższej przerwie spowodowanej siłą wyższą).

W weekend majowy postanowiłem za wszelką cenę odwiedzić Karkonosze. Udało się zorganizować jednodniowy wypad w ostatni dzień leniuchowania - 3 maja.

Miało być ciepło i słonecznie, jednym słowem - majowo :toothy4:

1. maja na Równi pod Œnieżką swieciło słoneczko.. 2. maja już nie swieciło, ale widok z kamery w Lucni Boudzie nadal był przyjemny dla oka. 3. maja ... przyszła zima ;) Jelenia Góra przywitała nas regularnym deszczem, godzinę póŸniej w Karpaczu padał mokry snieg.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Będąc w Karpaczu mielismy nadzieję, że to tylko chwilowa anomalia, rzeczywistosć sprowadziła nas na ziemię. Idąc torem saneczkowym przekonalismy się, że wraz ze wzrostem wysokosci ilosć zalegającej białej masy rosnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


..na wysokosci Strzechy Akademickiej mielismy już regularną zimę..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podobno nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie.. pozostawię to bez komentarza ;)
Na Œnieżce "trochę" wiało i "trochę" zasypało szlak. Po powrocie do domu dowiedziałem się, że temperatura odczuwalna była grubo poniżej -10 stopni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej kilkunastosekundowy filmik z naszego wejscia, dłużej się nie dało - ręce przemarzały
https://www.youtube.com/watch?v=0_9f-se4SVU


Jednym słowem, Karkonosze zafundowały nam bardzo wyraŸne pożegnanie zimy :D
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw maja 05, 2011 6:58 pm

Jeszcze 2 maja byłem przy Słoneczniku i był lekki opad deszczu z gradem.
A tu zdjęcie sprzed domu w Borowicach z dnia 3 maja 2011 godz. 13:41 - pozostawiony grill i pieniek do siedzenia w ciepełku podczas majówki... :happy6:
Przejechałem dookoła Borowic i napotkałem trzy samochody, które się mocno slizgały i nie mogły bez pchania wjechać na wzniesienie, chyba już mieli letnie gumki...
U nas spadło około 30 cm sniegu.
Załączniki
Borowice_03.05.2011.jpg

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości