biegowki

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » wt paź 09, 2012 10:39 am

Anka pisze:Na razie to tylko gadają.
Poczekam czy wreszcie zrobią rolkostradę.
A gdzie ma być?
Jak byłem w ten weekend na zaporze w Sosnówce, to w czasie rozmowy padła mysl, że tam byłaby swietna rolkostrada. Jest równa trasa o długosci ok. 1,4km, oswietlona, a widoki jak marzenie. Brak tylko barierki od strony ulicy. Niestety przepisy zabraniają. ;(
Obrazek
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » wt paź 16, 2012 11:29 am

Najpierw mówiło się o dostosowaniu Radiowej Jedynki, potem o pętli na Polanie.
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » śr gru 12, 2012 1:35 pm

Hej

Może mi ktos polecić, gdzie mogę kupić używane narty biegowe? Może ktos z Was ma do sprzedania, albo ktos z Waszych znajomych?
Jakies tanie i najprostsze, abym miał na początek i mógł sprawdzić jak bardzo mi się to spodoba. ;)
Mój wzrost, bo to ponoć ważne, to 184cm.

Aha! Z butami! :) Numer 46.
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr gru 12, 2012 3:17 pm

Kornelu... wzrost już jest mniej ważny niż waga... (do której dobiera się tzw twardosć nart)... no i... pozwolę sobie doradzić 1. najpierw kilkakrotną wizytę w wypożyczalni i na przygotowanych trasach - (żebys rzeczywiscie sprawdził, JAK bardzo Ci się podoba) oraz 2. buty jednak warto kupić nowe - na własnosć... i do nich dobrać wiązania (typ) i narty... (bo jak używane, to częsciej będą już z zapięciami).
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw gru 13, 2012 11:12 am

W pełni się zgadzam z przedmówcą :) I jeszcze narty dobiera się do aktywnosci i terenu - trasy przygotowane, nieprzygotowane, rekreacja, sport.
Polecam Jakuszyce - wypozyczalni dużo - można przetestować buty Salomona, Alpiny, Fischera itp. A jak już będzie się wiedziało w którym bucie najwygodniej to można takie sobie kupić i do butów dobrać wiązania.
Jesli chodzi o narty używane - nie warto brać nart ze starymi systemami wiązań - w Polsce są problemy z kupnem butów /w Czechach łatwiej/ - czyli NN 50, NN 75 - do tego można kupić buty, SDS - można kupić w Czechach.
Jakbys miał pytania to pisz na forum albo na priva.
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » czw gru 27, 2012 12:57 am

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Niestety Jakuszyce odpadają. Najczęsciej jest tak, że wstaje rano, albo kończę obiad i okazuje się, ze mam np. 2 godz. czasu wolnego. To akurat tyle, by podjechać na trasę do Przesieki. Za mało by jechać do Jakuszyc i jeszcze tam w wypożyczalni dobierać i przebierać.
Dlatego myslałem o kupnie, tanio, używanego zestawu (narty + buty [by się nie martwić wiązaniami]), bo inaczej to w ogóle się nie wybiorę. :/ Przynajmniej dopóki dzieci nie podrosną.
Byłby mniejszy problem, jakby w Podgórzynie/Przesiece była jakas wypożyczalnia biegówek... ale nie ma.

Dobra, zostawmy to na chwile na boku.
W ramach swiątecznego spaceru, w Pierwszy Dzień Œwiąt wybrałem się na trasę biegową ("z buta" oczywiscie :) )
Tutaj parę zdjęć - https://www.facebook.com/media/set/?set ... 7530205680
Tutaj trasa z lotu Googla, plus wykres wysokosciowy - http://podgorzyn.tu.info.pl/narciarska- ... siece.html
Jak znajdę chwilę to jeszcze opiszę wykres, by można było się na nim jakos odnaleŸć. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw wrz 26, 2013 12:01 pm

Wyciągam temat. Póki co zimy nie ma :(, ale mozna ćwiczyć na nartorolkach w Sobieszowie.
Nowa rolkostrada
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw wrz 26, 2013 3:05 pm

A no racja - widziałem tam trzy dni temu kogos na nartorolkach. Może po poprawie tych kilku mankamentów zrobi się to popularne miejsce. Trzymam kciuki :)
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » sob paź 05, 2013 11:44 pm

Wygląda na to, ze w Sobieszowie się pięknie udało... Oby jeszcze wypożyczalnia, mała gastronomia, brak opłat za parking (to chyba wymóg euro-projektów) i jest szansa na swietne miejsce (ech ten Park... przepuszczalna nawierzchnia... co za bzdura!... nie pamiętam, ale się zastanawiam, czy droga dojazdowa do budynku dyrekcji jest również "przepuszczalna"?)... A jeszcze gdyby udało się połączyć "Trasę Przesiecką" w jeden, utrzymywany wspólnie, system - nic, tylko kciuki trzymać i deski smarować :)!
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Mapy

Postautor: Cieslak » ndz gru 29, 2013 2:10 pm

Na obu krańcach przesieckiej trasy biegowej pojawiły się takie mapy z jej przebiegiem i przekrojem... tylko sniegu jeszcze nie widać... :/
Załączniki
P1230774.JPG
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: biegowki

Postautor: Anka » śr lut 08, 2017 10:45 am

Wyciągam temat. Śnieg jest, ścieżka jest - a można w Przesiece wypożyczyć biegówki dla dziecka?

Wróć do „Turystyka w Przesiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości