utrudnienia na szlakach

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » pn wrz 26, 2011 8:37 am

Tak będzie najprosciej, chociaż do Końskich i tak oficjalnie dojsć nie można ;) przynajmniej wg mapy. Może w terenie jest oznaczone dojscie do punktu widokowego?
Czarny szlak w okolicach Szrenicy jest chyba obecnie najkrótszym szlakiem po polskiej stronie Karkonoszy. Czy ktos znalazł krótszy?
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr wrz 28, 2011 12:05 am

KornelO pisze:Ze Szrenicy czarnym do zielonego przy stacji wyciągu. O ile mi wiadomo ten odcinek nie został zlikwidowany, a przynajmniej na mapach nadal widnieje (sprawdziłem przed chwilą na tegorocznej mapie).

Na mojej mapie (Polskie i Czeskie Karkonosze - Plan/Galileos - Wyd.XV-2011/2012) Czarny szlak ze szczytu Szrenicy schodzi wyłącznie drogą jezdną na południe i zachód, do szlaku czerwonego. Zaczyna się(kończy) przy stacji (nota bene- górna stacja wyciągu jest od jakiegos czasu znacznie bliżej schroniska, niż przed laty)
Ale jesli na Twojej mapie jest inaczej - domyslam się, że ze szczytu również w druga stronę OBOK górnej stacji wyciągu - to i tak:
1. Zlikwidowano odcinek od wspomnianej stacji w dół do Końskich Łbów, więc także do zielonego szlaku trawersującego Szrenicę od wschodu i północy... (popatrz na cytat ze strony PTTK). Więc zsiadając z wyciągu legalnie isć można wyłacznie w kierunku schroniska na szczycie.
2. Od zielonego szlaku do punktu widokowego na skałach jest jeszcze ok 100 m. scieżki w kierunku N-N/W- szlaku tam już nie ma, więc oficjalnie -również... zakaz wstępu...
--- Moja opinia,że kasowanie szlaków w tym wypadku jest "bezdennie głupkowate" , jest oczywiscie subiektywna i nie ma obowiązku się z nią zgadzać. Mam jednak wątpliwosć, czy została ona poprzedzona jakimikolwiek konsultacjami, które są wymagane ustawą... Pytanie więc brzmi, czy "głupkowata twórczosć" jest zgodna z prawem?

@Hanka - a ten od rozdroża pod Jaworem wzdłuż Wrzosówki jest dłuższy, co? A przez Dziurawy Kamień na Chojnik? :happy11:
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » śr wrz 28, 2011 9:20 am

FourtyFour pisze:Na mojej mapie (Polskie i Czeskie Karkonosze - Plan/Galileos - Wyd.XV-2011/2012) Czarny szlak ze szczytu Szrenicy schodzi wyłącznie drogą jezdną na południe i zachód, do szlaku czerwonego.
To bardzo interesujące, bo mam tę samą mapę i na mojej czarny prowadzi ze Szrenicy również na północ do stacji wyciągu. Nawet jest tam podany czas przejscia. ;)

Mapa - Polskie i Czeskie Karkonosze; Plan/Galileos 2007
Obrazek

Mapa- Polskie i Czeskie Karkonosze; Plan/Galileos 2011/2012
Obrazek

W/g mnie w praktyce zmieniło się tylko tyle, że z zielonego nie wolno dojsć na Końskie Łby. Wysiadając z wyciągu nie trzeba dochodzić do szlaku zielonego, bo już się na nim jest.
Obrazek
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » śr wrz 28, 2011 8:05 pm

@Hanka - a ten od rozdroża pod Jaworem wzdłuż Wrzosówki jest dłuższy, co? A przez Dziurawy Kamień na Chojnik?

Ten od Rodroża pod Jaworem jest dłuższy "na oko" jakies 500-750 m, a przez Dziurawy Kamień na Chojnik, czarny, zaczyna się w okolicach koscioła pw Najsw. Serca P. Jezusa w Sobieszowie, więc jest jeszcze dłuższy :happy7:
Widzę, że wciągnęło Cię studiowanie mapy ;).
Z Końskimi Łbami pytanie o dojscie do KornelO, skoro był tam dwukrotnie w tym roku, czy jednak nie ma w terenie oznaczonego dojscia do punktu widokowego? Niekoniecznie będzie takie dojscie naniesione na mapę, a jedynie znaki terenowe informują o ciekawym miejscu.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr wrz 28, 2011 11:20 pm

KornelO pisze:
W/g mnie w praktyce zmieniło się tylko tyle, że z zielonego nie wolno dojsć na Końskie Łby. Wysiadając z wyciągu nie trzeba dochodzić do szlaku zielonego, bo już się na nim jest.


:D KornelO - to zacytuję jeszcze raz:
"Informujemy, że
(...)
Odcinek szlaku czarnego prowadzącego od górnej stacji kolei linowej Na Szrenicę do grupy skalnej „Końskie Łby” zostaje zlikwidowany
"

I ja tak sobie myslę, że wynika z tego jasno, że jak ktos odklei tyłek od wyciągu, to wolno mu isć na nogach tylko do góry, a w dół nie... (Jeszcze raz zwracam uwagę, że stacja jest wyżej-bliżej szczytu, niż kiedys...)
Jednak znając sumiennosć PTTK wcale mnie nie dziwi brak korekty map, które przecież turystom mają służyć... (czyli jednoznacznej komunikacji z wydawnictwem) i w związku z tym na naszych mapach pojawiać się może sporo niespodzianek (jak na przykład - na rzeczonym wydaniu proponuję porównać z przebiegiem w terenie odcinka zielonego szlaku w okolicach Przedziału)...
Mało tego! :laughing9: Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby W TERENIE znaki czarne na zamkniętym odcinku (od górnej stacji w dół do zielonego i dalej do Końskich) też nie zostały usunięte :):)...
Ale problem jest inny... czy miłosciwie obwieszczane, co jakis czas, zmiany (oraz np. likwidacja zielonego w Kozackiej) były konsultowane z kimkolwiek oprócz grona krewnych i przyjaciól Królika?
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » czw wrz 29, 2011 6:40 am

FourtyFour pisze:Mało tego! :laughing9: Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby W TERENIE znaki czarne na zamkniętym odcinku (od górnej stacji w dół do zielonego i dalej do Końskich) też nie zostały usunięte :):)...

Może nie zdążyli przed zamknięciem szlaku, a teraz im nie wolno :laughing4:
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » czw wrz 29, 2011 7:39 am

Taaa!!!! :laughing5: to też możliwe!!! :headbang:
A mogło dojsć do większej tragedii, gdyby ogłoszono likwidację szlaku w czasie, kiedy jeszcze wędrowali nim ludzie :D... :laughing6: Nic, tylko ekspedycję ratunkową montować!
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » czw wrz 29, 2011 10:04 am

FourtyFour pisze::D KornelO - to zacytuję jeszcze raz:[...]
Przepraszam, ale to nadal do mnie nie trafia. Z tego co pamiętam, to wychodząc ze stacji wchodzisz na szlak zielony i początek czarnego, a nie na początek czarnego nad zielonym.

Hanus pisze:czy jednak nie ma w terenie oznaczonego dojscia do punktu widokowego?
Niestety nie zwróciłem uwagi. Raz byłem już w nocy, a raz tylko przeleciałem, bo się spieszyłem na Halę.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie należy dokonać wizji lokalnej. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » czw paź 13, 2011 8:34 pm

http://www.pttk-jg.pl/index.php/compone ... szlak.html
Informujemy, że od 14.10.2011 r. zostanie zamknięty odcinek szlaku czerwonego od schroniska 'Nad Łomniczką' do Œląskiego Domu. Przyczyną zamknięcia szlaku są prace remontowe jego nawierzchni. W związku z tym istnieje ryzyko spadania kamieni na turystów.
Prosimy bardzo o przestrzeganie niniejszego zakazu. Zagrożenie smiercią lub ciężkimi obrażeniami ciała jest w tym przypadku szczególnie wysokie.
Za przezornosć i stosowanie się do zakazu dziękujemy.
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » ndz paź 16, 2011 1:33 pm

Już ręce opadają... Niech zamkną w końcu wszystko, a ludziom zamiast gór, pokazywąć się będzie "łąkę krokusów" założoną w Sobieszowie.
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » pt sty 31, 2014 11:51 am

Nalesnictwo Szklarka Poręba informuje o zamknięciu szlaku od rogi pod Reglami w kierunku Schroniska pod Łabskim Szczytem i wyznaczonym obejsciu:
obejscie [/quote]
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » pt sty 31, 2014 11:57 am

Prace lene prowadzone są też na żółtym szlaku prowazącym z Przesieki do Borowic. Termin zakończenia nie jest znany. Wędrujący tą trasą od poniedziałku do soboty powinni bardzo uważać i ewentualnie zmodyfikować trasę z obejsciem feralnego odcinka np. powyżej Polanki na Drogę Sudecką i dalej do Borowic, lub z Przesieki udać się w tym kierunku szlakiem zielonym. Nic mi nie wiadomo, aby Nadlesnictwo wyznaczyło jakies obejscie żółtego na czas prac.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt sty 31, 2014 1:16 pm

Szkoda, że Nadlesnictwo Œnieżka nie informuje o tego typu niedognosciach na stronie internetowej. Nadlesnitwo Szklarska ma taki zwyczaj, czyli da się.
wawrzyniec
Odznaka Popularna
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 07, 2012 10:12 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: wawrzyniec » wt sie 05, 2014 8:02 am


Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości