Placyk przy Olympii

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Placyk przy Olympii

Postautor: Cieslak » ndz mar 29, 2015 11:08 pm

Miło zaskoczyła mnie generalna przebudowa zapomnianej od lat przestrzeni przy wirażu szosy naprzeciwko Olympii. Wybrałem się tam na spacer z aparatem.
http://www.przesieka.pl/obrazki/news/plac2.jpg
Dobrze, że powstanie chodnik, bo dotychczasowy własciwie zanikł ze starosci. Pomysł z Karkonoszem, z którym można sobie zrobić fotkę jest sympatyczny. Wiecie może, czy wzdłuż nowego chodnika pojawi się oswietlenie?
Budowa jeszcze nie jest zakończona, ale wyłaniające się zarysy inwestycji w dolnej jej częsci wzbudziły moje zainteresowanie. Z układu krawężników wynika, że nie pojawi się zatoczka autobusowa, za to na wysokosci miejsca zatrzymywania się autobusu będzie wąski i kręty wjazd na przebudowywany teren, stanowiąc jednoczesnie miejsce przejscia dla pieszych przez ul. Karkonoską. Wiem, że nie jest to srodek Karpacza i dzikich tłumów dawno tam nikt nie widział, ale to dosć osobliwe rozwiązanie. Chyba, że cos Ÿle wywróżyłem z krawężników :) Zastanawiam się też, jak zostanie rozwiązany problem braku wypoziomowania miejsc, w których będą stały ławki - będzie trzeba z jednej strony podciąć im nóżki? Jesli będą drewnianymi ławami, to nie problem. Jednak jesli będą jakies standardowe, to miejsce będzie pełne skandalicznych zachowań niezamierzonego tulenia się do współsiedzącego niżej.
No i trochę szkoda, że w kamiennej wnęce, w której będzie się siadało pod Karkonoszem zbiera się woda (zauważyłem to dopiero na swoim zdjęciu). To uniemożliwi korzystanie z tej atrakcji po deszczu. Może dałoby się to jeszcze minimalnie podkuć?
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » śr kwie 01, 2015 10:01 pm

Ja też jestem mile zaskoczona. To wgłębienie jest chyba do poprawki. Zatoczka dla autobusu rzeczywiscie wymagałaby gruntownej przebudowy tego miejsca z uwzględnieniem odpływu z rowu. Cieszy fakt, że wzdłuż ciągu pieszego powstał tor do buli, na którym mieszkańcy będą mogli grać. Na razie tylko w swietle słonecznym, ale chyba po kolejnej inwestycji w punkty oswietleniowe, ogrodzenie i schody także matki z dziećmi w wózkach będą mogły posiedzieć na skwerku, lub oddawać się tej grze również po zmroku. Dobrze, że gmina pomyslała w końcu o mieszkańcach Przesieki. A ławki mam nadzieję, że zostaną zamontowane prosto, chociaż w dobie niskiego przyrostu naturalnego przytulanie może być tylko in plus ;).
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw kwie 02, 2015 8:41 am

A to niespodzianka :)
Przystanek autobusowy to faktycznie zagadka.
A Karkonosz sympatyczny.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw kwie 09, 2015 9:02 am

Hanus pisze:Cieszy fakt, że wzdłuż ciągu pieszego powstał tor do buli, na którym mieszkańcy będą mogli grać.

Tak się własnie zastanawiałem po co wzdłuż utwardzonego chodnika drugi, nieutwardzony :)
Teraz wszystko jasne.

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości